ВООЗ у 2017 році опублікувала список пріоритетних патогенів: 12 класів бактерій та Mycobacterium tuberculosis становлять більший ризик для здоров'я людини, оскільки вони вже стійкі до більшості методів лікування. Список був розроблений групою незалежних експертів під керівництвом ВООЗ, щоб заохотити медичну спільноту розробити інноваційні методи боротьби з цими резистентними бактеріями.
З 50 антибіотиків, що перебувають у стадії розробки, 32 є потенційно активними по відношенню до бактерій. Саме вони пріоритетні для ВООЗ. Але більшість має обмежені переваги у порівнянні з наразі ефективними антибіотиками. Два з них активні проти стійких до лікарських засобів грам-негативних бактерій, які швидко поширюються та потребують термінових рішень.
Грамнегативні бактерії, такі як Klebsiella pneumoniae та Escherichia coli, можуть спричинити важкі та часто смертельні інфекції, що особливо небезпечні для людей зі слабкою або ще не повністю розвиненою імунною системою: для новонароджених, людей, що старіють і людей, які перенесли операцію та лікування раку.
Зараз існує дефіцит препаратів, які борються проти високостійкої NDM-1 (Металло-бета-лактамази з Нью-Делі). У переліку є лише три антибіотики. NDM-1 робить бактерії стійкими до широкого кола антимікробних препаратів, включно з класом карбапенемів, які сьогодні є останньою лінією захисту проти стійких до антибіотиків бактеріальних інфекцій.
«Важливо зосередити державні та приватні інвестиції на розробці нових методів лікування, ефективних проти мультирезистентних бактерій. Зараз у нас брак варіантів. Та навіть коли ми отримаємо нові методи лікування, необхідно зробити так, щоб вони були доступні для всіх, хто їх потребує», — каже професор Ханан Балхі, помічник генерального директора ВООЗ з проблеми стійкості до протимікробних препаратів.
Більш позитивні результати показують антибактеріальні препарати для лікування туберкульозу та діареї. Більш ніж половина антибіотиків відповідає всім інноваційним критеріям, визначеним ВООЗ.