Дослідження, опубліковане в британському журналі "New Scientist", говорить, що часте застосування препаратів з антибактеріальними властивостями може сприяти розвитку ожиріння. Це, на думку експертів, може бути викликано тим, що антибіотики зменшують кількість корисної мікрофлори, що знаходиться в кишковому тракті.
Ряд досліджень, проведених на мишах, показав, що використання антибіотиків призводить до збільшення ваги тварин. Це не дивно, якщо врахувати загальновідомий факт, що антибіотики часто застосовуються з метою прискорення росту і набору ваги тварин, яких вирощують на забій.
Вчені з Університету Нью-Йорка вводили мишам антибіотики, подібні до тих, що часто призначають дітям. У порівнянні з контрольною групою, ці тварини мали більш низький рівень Т-лімфоцитів, які відповідають за імунну відповідь в організмі. А ожиріння також тісно пов'язане зі зниженням кількості Т-лімфоцитів.
Результати ще одного дослідження, опублікованого в журналі International Journal of Obesity, під час якого датські вчені спостерігали за станом здоров'я 28 тисяч новонароджених, показали, що у дітей, які приймали антибіотики протягом 6 місяців після народження, зростала ймовірність набрати зайву вагу протягом наступних 7 років — незалежно від ваги їх матерів.
Епідеміологічні дослідження підтвердили гіпотезу про те, що вплив антибіотиків в ранній період життя пов'язаний з підвищеним ризиком ожиріння. При дослідженні більше 28 тисяч пар «мати – дитина» датської національної когорти новонароджених було встановлено, що вплив антибіотиків на дітей протягом перших 6 місяців пов'язаний з підвищеним ризиком появи надмірної ваги у віці 7 років — і цей ефект у хлопчиків був більш вираженим, ніж у дівчаток.