A
W
A
R
E

Небажані реакції при використанні
антимікробних препаратів

Антимікробні препарати (АМП) — це наразі єдиний спосіб лікування великої кількості хвороб, таких як: бактеріальний менінгіт, туберкульоз, пневмонія, коклюш тощо. Медична спільнота зіштовхнулась з рядом проблем, який може за кілька десятиліть унеможливити ефективне та безпечне використання антибіотиків:
AМП — одна із найбільш часто використовуваних груп лікарських засобів;
АМП відносяться до дороговартісних лікарських засобів, на закупку яких витрачається значна частина коштів закладів охорони здоров'я;
АМП — група лікарських засобів, які використовують найбільш нераціонально;
АМП — життєво важливі, але небезпечні лікарські засоби, що потенційно здатні викликати тяжкі побічні реакції, у зв'язку з чим їх використання необхідно суворо контролювати;
АМП все частіше стають неефективними для пацієнтів з резистентністю до певних груп препаратів.
Щоб сприяти відповідальному вживанню антибіотиків та зупинити швидкий розвиток резистентності до препаратів, зверніть увагу на перелік можливих небажаних реакцій при використанні АМП і заходів їх контролю та профілактики.
АлАТ – аланінамінотрансфераза. АсАТ – аспартатамінотрансфераза. ЛФ – лужна фосфатаза. КФК – креатинфосфокіназа. МНО – міжнародне нормалізоване відношення. КТ – комп'ютерна томографія. МАО – моноаміноксидаза. в/в – внутрішньовенний.
Дізнатися більше про досвід боротьби з резистентністю до антибіотиків можна тут, а прочитати про дослідження та розробку нових препаратів можна тут.
Наш сайт використовує файли cookie, які дозволяють зробити роботу з клієнтом більш точною і приємною
Добре, дякую
Close
Цей сайт розроблено в рамках інформаційної кампанії, що здійснюється Центром громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України та бюро ВООЗ в Україні.