5 кроків до подолання проблеми резистентності у світі
Щоб уповільнити розвиток стійкості бактерій до антимікробних препаратів, згідно з програмою AWaRe створено план дій, що складається з 5 основних кроків.
Антимікробна стійкість вплине на всіх, незалежно від місця проживання, стану здоров'я, економічного благополуччя, способу життя чи поведінки. Це матиме також вплив на галузі, що перебувають за межами здоров'я людини, такі як: здоров'я тварин у сільському господарстві, продовольча безпека та економічний розвиток.
Тому всі — у всіх секторах та дисциплінах — мають брати участь у виконанні плану дій, та докладати зусиль до збереження ефективності антимікробних лікарських засобів шляхом консервації та програми управління.
Залучити до вирішення проблеми резистентності фахівців всіх країн.
Кожна інфекція, яку вдалось запобігти, не потребує лікування. Профілактика захворювання може бути економічно ефективною, тому має інтегруватися у всі сектори життя, включно з тими, де ресурси обмежені. Гарна санітарія, гігієна та інші заходи профілактики інфекцій, які можуть уповільнити розвиток стійкості до препаратів, — найкращий варіант для інвестування коштів.
Перш за все профілактика.
Щоб зберегти здатність лікувати тяжкі інфекції та уповільнити розвиток резистентності, необхідно надати рівноправний доступ до усіх необхідних ліків, та популяризувати правила використання існуючих та нових антимікробних препаратів.
Доступність.
Ефективна реалізація національного та глобального планів дій щодо подолання антибіотикорезистентності залежать також від доступу до медичної допомоги, кваліфікації лікарів, що можуть надати допомогу, ветеринарів, підходів до профілактики, діагностичних засобів, а також доступу до освітніх ресурсів та доказових даних.
Всі країни повинні мати національний план дій подолання проблеми антимікробної резистентності, включно з оцінкою потреб у ресурсах. Щоб реалізувати ці плани, будуть потрібні довгострокові інвестиції в спостереження, оперативні дослідження, лабораторії, в галузь охорони здоров'я для людей та тварин, в професійну освіту та підготовку спеціалістів.
Стійкість.
Держави перебувають на дуже різних стадіях розвитку реалізації національних планів боротьби з антимікробною резистентністю. Щоб усі країни могли досягти прогресу у реалізації глобального плану дій, найближчим часом будуть впроваджені гнучкі механізми моніторингу та звітності. Вони дозволять кожній країні зрозуміти свої слабкі сторони та визначити пріоритетні дії, щоб успішно реалізувати кожен з п'яти стратегічних кроків. Ця система допоможе оптимізувати глобальні процеси, відповідно до локальних потреб кожної з країн.
Додаткові цілі для досягнення глобальної мети.
Проблема резистентності до антибіотиків — глобальне явище, тому усім країнам необхідно об'єднатися для досягнення спільної мети. Дізнатися додаткову інформацію про те, як необхідно вести комунікацію працівникам сфери здоров'я та фармакологічного бізнесу довкола проблеми резистентності до антибіотиків, можна
тут.