Що можуть зробити медичні працівники
Щоб запобігти поширенню стійкості до антибіотиків та контролювати її розвиток, медичні працівники можуть:
забезпечити необхідний стан гігієни — мити руки, використовувати одноразове обладнання за потреби, дезінфікувати і стерилізувати інструменти та слідкувати за станом середовища, у якому знаходяться, — чи то приймальня лікаря, чи то операційна;
призначати та відпускати антибіотики лише тоді, коли вони потрібні, дотримуючись рекомендацій ВООЗ та списку AWaRe;
повідомити групам спостереження про пацієнтів, які мають стійкість до антибіотиків;
iнформувати пацієнтів щодо правильного прийому антибіотиків, про проблему антибіотикорезистентності та можливі наслідки неправильного використання;
Також працівники сфери здоров'я можуть інвестувати у дослідження та розвиток нових антибіотиків, вакцин, методів діагностування та інших інструментів, що допоможуть у боротьбі з проблемою резистентності.
популяризувати інформацію про запобігання інфекцій (наприклад, вакцинація, миття рук, безпечний секс, прикриття носа та рота при чханні).
Наслідки розвитку резистентності
На Всесвітньому економічному форумі резистентність до антибіотиків визнали глобальною проблемою. Жодна організація чи країна не зможе впоратися з наслідками самотужки. Якщо розвиток стійкості бактерій до антимікробних препаратів не зупинити, то:
людство не зможе лікувати як рідкісні, так і поширені інфекції;
операції стануть більш ризикованими;
життя матері та новонароджених опиниться у небезпеці;
ресурси охорони здоров'я почнуть виснажуватись.
Згідно зі звітом щодо розповсюдженості
антимікробної резистентності, від стійких до антибіотиків бактерій щороку помирає близько 700 тисяч людей. Прогнозують, що до 2050 року кількість жертв «супербактерій» може досягти 10 мільйонів людей.
Реформа у сфері здоров'я та фармакологічного бізнесу — один з кроків глобальної програми у боротьбі з резистентністю. Важливо, щоб працівники цих секторів свідомо підходили до проблеми стійкості до антимікробних препаратів та популяризували важливу інформацію серед пацієнтів.